Litobratřice - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Soutěž Knihovna roku 2020

Místní knihovna Litobratřice v soutěži: průběh, výsledky, ocenění, poděkování.

Místní knihovna Litobratřice

Místní knihovna Litobratřice byla regionálním oddělením Městské knihovny Znojmo navržena jako možný kandidát na nominaci do letošní soutěže Knihovna roku 2020.

26. června 2020 nás navštívila tříčlenná krajská komise z Brna, která měla nelehký úkol, vybrat z nejlépe pracujících knihoven za Jihomoravský kraj do celostátní soutěže tu, která by nejlépe náš kraj reprezentovala.

1. července 2020 jsme obdrželi informaci, že postupujeme do celostátního kola soutěže, jako top základní knihovna Jihomoravského kraje. Dostali jsme také pochvalu: "Vaše prezentace byla velmi pěkná a přirozená. Šíře aktivit je úžasná tím, že spolupracujete s okolními obcemi a školami; hledáte nové formy práce tak, abyste propojili komunitu obce."

27. srpna 2020 nás navštívila pětičlenná celostátní komise soutěže. Jako opora dorazily také zástupkyně krajského metodického pracoviště Moravské zemské knihovny Brno a ředitelka Městské knihovny Znojmo společně s vedoucí regionálního oddělení. Účast vedení obce byla samozřejmostí při tak velké události. Knihovna sklidila velkou pochvalu za dosavadní činnost od všech jmenovaných. V celostátním kole soutěže bylo hodnoceno 14 knihoven, každá reprezentovala jeden z krajů ČR. Konkurence byla veliká a dle slov komise: "Byli vybráni opravdu ti nejlepší."

Výsledky měly být sděleny na slavnostním ceremoniálu v Praze, ale ten se kvůli nákazové situaci neuskutečnil, a tak jsme se výsledky dozvěděli prostřednictvím internetové komunikace a pošty.

Knihovnou roku 2020 se stala Knihovna Halenkov ze Zlínského kraje, kterou si můžete prohlédnout na webu:

Naše knihovna ze soutěže vyšla jako Top základní knihovna Jihomoravského kraje v roce 2020 s oceněním od Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky "za krásně rekonstruované prostory knihovny s potenciálem pro další rozvoj komunitních aktivit a nápaditou práci s nejmenšími čtenáři."

Bylo nám ctí se soutěže zúčastnit a děkujeme za podporu od vedení obce, za metodickou podporu od Městské knihovny Znojmo a za projevený zájem od Moravské zemské knihovny Brno (která o naší knihovně vydala článek do časopisu Duha č.4/2020).

Je třeba také poděkovat MŠ Litobratřice, MŠ a ZŠ Troskotovice, spolku Litobratřické berušky za probíhající spolupráce.

A hlavně děkujeme našim čtenářům a fanouškům, že jsou s námi a chodí nás podpořit na kulturní akce.

Ocenění od SKIP

Datum vložení: 3. 12. 2020 17:46