Obec Litobratřice
ObecLitobratřice

Litobratřická reprezentace SDH

SDH Litobratřice

Naše reprezentace zakončila před prázdninovou sezónu maximální výhrou na soutěži v požárním útoku o pohár starostky obce Suchohrdly u Miroslavi.

SDH Litobratřice práce s dětmi

SDH LitobratřiceVelká gratulace a poděkování patří SDH Litobratřice, kteří vytrvale a cílevědomě reprezentují naši obec. Práce s dětmi není lehká, je to dřina, která si vyžaduje spoustu času a sil, které trenéři SDH dětem věnují. Každotýdenní trénink, teoretická příprava, neustálá komunikace, udávání směru a zapojení žáků do dění v obci. Sportovní aktivity určené dětem v naší obci dlouhá léta chyběly. Dnes můžeme říct, že jsme pyšní na to, jak se ujal hasičský sport, na to, že jsou děti ochotné dlouhodobě sportovat, ale také závodit, že jsou ochotné se podílet na dalších aktivitách, jako je úklid obce nebo kulturní akce. Jen tak dál!

Odložit na chvíli všechny digitální vymoženosti, nasadit si přilbu a běžet jako o závod. Děti se naučí spoustu věcí, kromě požárního útoku a štafety, také teorii první pomoci při různých krizových situacích, učí se vázat uzly, poznávat orientační značky, rostliny a stopy zvířat, a nejen to.

Účasti na závodech jsou pro všechny přítomné krásným sportovním zážitkem plným emocí. Při závodech se střídá úsměv i pláč. Ne vždy se vyhrává, a i s touto skutečností se žáci učí vyrovnat. Hasičský sport je týmovou záležitostí, takže se musí naučit vzájemně si pomáhat. Učí se dokončit závod, i když se úplně nevydařil a samozřejmě i zato sklízí potlesk. Závodník se musí orietovat, naslouchat trenérovi a přizpůsobit se aktuálnímu úkolu. Děje se toho hodně v jednom okamžiku a určitě není jednoduché to zpracovat, a proto je pro děti cenou podporou fanouškovská základna s rodiči.

Cílevědomé sportování, to je správný směr, který si zaslouží uznání a podporu.

Všechny závodní výsledky, informace a fotografie najdete na našich stránkách: Obec – Hasiči – Sbor dobrovolných hasičů Litobratřice:

obec/hasici/sbor-dobrovolnych-hasicu-litobratrice/

Závěr předprázdninové sezóny zakončila Litobratřická reprezentace maximálním vítězstvím v Suchohrdlech u Miroslavi.

Výsledky:

1. Místo – Mladší žáci B
  2. Místo – Mladší žáci A
  3. Místo – Starší žáci

Gratulujeme nejen dětem, ale celému týmu za úspěšné vedení!

Výhra

Datum vložení: 24. 6. 2024 9:56
Datum poslední aktualizace: 24. 6. 2024 10:12
Autor: admin Správce Webu

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Návštěvnost: